Kısaca

01. Chip Tuning Nedir?

Son yıllarda dijitalleşen dünyamıza ayak uydurmak, yenilikleri çağımızın getirdikleri ile değerlendirip faydalı biçimde hayatımıza katmak artık şart haline gelmiştir. Bu bağlamda gelişen otomobil sektöründe son yıllarda adını sıkça duymaya başladığımız chip tuning ( ecu ) yazılım uygulamaları hayli ilgi görmeye başlamıştır.

Günümüzde üretilen araçlarda, motorun tüm operasyon yönetimini üslenenip, hatasız çalışmasını sağlayan mini bilgisayarlar (ecu) bulunmaktadır. Gelişen malzeme teknolojileri sayesinde, içten yanmalı motorlar sahip oldukları güçün çok daha fazlasını üretebilecek şekilde tasarlanmaktadır. Bu sayede üretici firmalar, sadece motor beyin yazılımını değiştirerek aynı motor platformu ile farklı araç segmentleri üretip şirketlerine ekonomi kazandırmakta ve farklı paket seçenekleri sunarak pazarlama stratejilerini bu yönde geliştirmektedirler.

Yüksek mühendisliğin yanında, uzmanlık isteyen araç motor yazılımları, artık firmalar tarafından fabrika sonrasında performans uygulamaları olarak satılır hale gelmiş, akıllı telefon ile yüklenebilir motor yazılımları artık hayatımıza girmiş bulunmaktadır. EcuPeak olarak, bu gelişmeleri, yenilikleri, ekibimiz ile yaklaşık 15 senedir yakından takip etmekte ve kendimizi geliştirmeye devam etmekteyiz. Dünya çapında uzmanlaşmış araç motor yazılımı geliştircileri olarak, yüksek maliyetli ar-ge ve test gerekliliklerimizi sağlamış, müşterilerimizin araçlarını güvenlik limitlerini aşmayacak şekilde yeniden programlamaktayız.

02. Başlıca Hizmetler

Chip Tuning Yazılımı

Aracınızı özel olarak değerlendirir, hazırladığımız yazılım ile optimum güvenliği sağlayarak, maksiumum performansı sunarız

Yüksek Ekonomi

Yazılım sonrası, aracınızdaki performans verimliliği artarken, sakin kullanımda oluşan yakıt tasarrufu %15 lere varmaktadır.

Kronik arıza çözümleri Dpf Egr Adblue

Kullandığımız diagnostik ekipmanlar sayesinde, fabrikanın görebildiği hata kodlarını anlamlandırarak kronik sorunları tespit edebilmekdeyiz.

Güvenli Yazılım

Aracınızın orjinal yazılımına tanımladığımız ekstra gücü, dengeli bir şekilde motor parçaların üzerine dağıtarak elde etmekteyiz

Motor modifikasyonları​

Extra güç isteklerinize, mekanik çözümler üretir, takılan her parçayı özenle aracınıza tanımlar .

Hız limiti iptali / Pup&bangs

Aracınızın yazılımındaki değişkenler, performans yanında, birçok fabrikasyon ayar yapmamıza olanak sağlar tüm listeyi inceleyin

03. Yapılabilen İşlemler:

+ Stage 1 Chip Tuning

+ Stage 2 Chip Tuning

+ Stage 3 Chip Tuning

+ Stage 4 Chip Tuning

+ Stage 5 Chip Tuning

+ DSG tuning

+ Start Stop Off

+ Map Switch

+ Swirl Flaps Off

+ Opf Off

+ Cylinder on Demand Off

+ Ağır Vasıta Tuning - Ekonomi

+ Problem Çözme

+ VMAX - Hız Limiti İptali

+ DTC Kodu Kapatma

+ AdBlue Sorun Çözümü

+ DPF Sorun Çözümü

+ EGR Sorun Çözümü

+ Launch Kontrol

+ Nox Off

+ No Lift Shift

+ Evap Off

+ Flame

+ Dsg Fart

+ Tork Monitörü Kapatma

+ Motorsiklet Tuning

+ Lambda

+ Egzoz flap off

+ Hard Cut Limiter (popcorn)

+ Enjektör Kalibrasyonu

+ Maf Kalibrasyon / Off

+ Map Kalibrasyonu

+ Pop And Bangs (burbles)

+ Pop And Bangs Sport Tuşu

+ Gpf Off

+ Sap Off

+ Tva Off

+ Cold Start Off

+ Jetsiki Tuning